Дільниця змішування фарб

Для друкування бланків цінних паперів і документів суворого обліку використовуються сумішеві фарби, і високі вимоги до точності відтворення  кольорів та насиченості  мають неабияке значення. Закупівля готових змішаних фарб по системі Pantone, як показала практика минулих років, затрудняє  оперативність виготовлення документів, точність "попадання в колір", в зв'язку з різними відтінками паперів, та зумовлює велику кількість залишків при друкуванні маленьких тиражів.

В свій час  керівництвом Поліграфкомбінату було прийнято стратегічне рішення про створення  на комбінаті дільниці з виготовлення змішаних фарб, що дало можливість бути незалежними від кон'юктури ринку змішаних фарб, створити свої ексклюзивні рецепти фарб, максимально наблизити кольоровідтворення при повторних тиражах, різко зменшити накопичення залишків (тобто не платити зайві гроші). Дільниця  оснащена сучасним змішуючим та фарбоперетирочним обладнанням, а саме головне - має спеціальне програмне забезпечення Ink Formulation та найсучасніші вимірювальні прилади (спектрофотометри) провідної компанії GretagMacbeth. В програмне забезпечення закладені базові фарби системи змішування Irocart, які мають цілий ряд переваг в порівнянні з іншими системами. Все це в комплексі  дозволяє безпосередньо контролювати процес виготовлення змішаних фарб та досягти високих колориметричних характеристик.

З впровадженням на Поліграфкомбінаті нових технологій друкування на платикових матеріалах на дільниці виготовляються сумішеві фарби            УФ-затвердження.

Пізніше на базі дільниці було створено  підрозділ виготовлення захисних фарб, розроблених в Україні і затверджених для використання в основних роботах, які друкуються на Поліграфкомбінаті. Ціллю даного підрозділу є: освоєння та виробництво всіх серій захисних фарб, розроблених в Україні, а також можливість заміни деяких захисних фарб, які Поліграфкомбінат  закуповує за кордоном.