Поліграфкомбінат «Україна» розпочав друк біометричних паспортів.

Український біометричний паспорт, який був розроблений і виготовлятиметься на держпідприємстві "Поліграфічний комбінат" Україна ", не поступається жодному бланку паспорта в світі. Про це свідчать дані експертиз, які підприємство днями отримало від німецького інституту FOGRA, який є лідером серед світових лабораторій з визначення якості захисту документів. Паспорт оцінений на дуже високому рівні. Про це розповів директор ПК "Україна" Максим Степанов. Він також показав, як виглядатиме новий документ.

"Захист біометричного паспорта виконаний на найвищому рівні. До цього питання на підприємстві підійшли ретельно, почавши з вибору паперу. Він був спеціально виготовлений Фабрикою банкнотного паперу НБУ. Папір для біометричних паспортів - з жовто-блакитними волокнами з фіксованим багатотоновим водяним знаком. Водяний знак був розроблений згідно всім міжнародним вимогам і виконаний у вигляді "Золотих воріт". Номери сторінок продубльовані водяними знаками, знайшли своє застосування всілякі захисні фарби. Так, полікарбонатна сторінка виконана з гравюрою, на ній також розміщені інші технологічні захисні елементи. Крім того, добавлено інтагліо- друк із прихованним зображенням. Це друк, який застосовується у захисті паперових грошей", - розповів директор Поліграфкомбінату.

В оформленні паспорта реалізована історична тематика. На сторінках документа відображені всі етапи життя України, починаючи з трипільської культури і закінчуючи сьогоднішнім днем. Також додані наскрізні елементи, які на віялі бланку створюють напис UA.

"Природно, важливим елементом захисту є сам чіп в обкладинці, який містить інформацію про власника паспорта. Персоналізувати паспорта тепер будуть теж у нас на комбінаті. У цьому році уряд прийняв рішення щодо передачі Державного центру персоналізації даних спочатку НБУ, а потім вже рішенням правління Нацбанку центр перетворився на структурний підрозділ ПК "Україна", - зазначив Степанов.