Президент України Петро Порошенко дав офіційний старт початку виробництва ІD-карти громадянина України

Глава держави оголосив справжньою революцією запуск виробництва паспорта України у вигляді ID-карток та висловив гордість з цього приводу, наголосивши на важливості випуску сучасного ідентифікаційного документа для сфери електронного самоврядування та національної безпеки в цілому.2

14 грудня 2015 року Президент України оголосив надзвичайно важливим днем в історії України в зв’язку з початком виготовлення паспортів України у вигляді пластикових карток з безконтактним електронним носієм. Про це він заявив під час візиту на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», яке випускатиме готові нові паспорти з 1 січня 2016 року.

«Те, що ми сьогодні бачили – початок виготовлення паспортів України у вигляді ідентифікаційних карток – це справжня революція. Це останнє "прощавай" Радянському Союзу, радянському паспорту. Тому що формат українського паспорта виготовлявся ще в першій половині 20 століття", - сказав Президент.

В свою чергу, директор Поліграфкомбінату «Україна» Максим Степанов повідомив про унікальність даного документу з точки зору дизайну та ступенів захисту і висловив впевненість у неможливості підробки ІD-картки.

«Ми намагалися вкласти в цей документ нашу національну ідентичність: відобразили карту України, мікротекстом надрукували гімн нашої держави, помістили в картку дві голограми дуже високої якості – національні Герб та Прапор. Ми зробили унікальне гравіювання. Всі ці та інші рівні захисту, які використані під час виробництва картки, унеможливлюють її підробку», - наголосив Максим Степанов.

За словами директора Поліграфкомбінату, важливим є і те, що український паспорт-картка відповідає багатьом міжнародним стандартам, в тому числі – нормам ІСАО.

Керівник підприємства також запевнив, що добові потужності обладнання, на якому виготовлятимуться картки, в декілька разів перевищують необхідну для українців норму. Тож черги і ажіотаж – виключені.

Окрім назрілої необхідності, перехід до пластикових ID-карток є також вимогою для надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

6

 

8

15