Чип для українського паспорта громадянина у вигляді ID-карти виготовлятиме Німеччина

Виробником безконтактних чипів для нового паспорта громадянина України у формі пластикової ID-карти стане німецька компанія «Інфінеон Технолоджіс», яка є однією з найбільших виробників чипів у європейській індустрії.

Представники німецького виробника в ході візиту на Поліграфічний комбінат «Україна» дуже високо оцінили якість і функціональність нового біометричного закордонного паспорту, випуск якого українське підприємство розпочало на початку цього року. Імплантовані у закордонний паспорт безконтактні чипи «Інфінеон» серії SLE78 зарекомендували себе надійними та високозахищеними носіями інформації, тому не випадково було прийняте рішення про продовження співпраці. Українською стороною було досягнуто важливих домовленостей про скорочення терміну поставки чипів з 24 тижнів до 14-16 тижнів, що, безумовно, дозволяє максимально оптимізувати технологічні процеси виробництва та впровадження ID-картки.

Згідно з чинним законодавством до безконтактного чипу нового паспорта громадянина України вноситиметься інформація, що знаходиться на сторінці даних документа, біометричні дані, параметри особи, а також дані щодо забезпечення захисту інформації відповідно до рекомендацій ІСАО (Міжнародної організації цивільної авіації).

Хоч на сьогодні використання електронного цифрового підпису для нового паспорту чинним українським законодавством не передбачено,втім, слід зазначити, що ця функція дозволяє безпосередньо ідентифікувати людину в різних державних та приватних он-лайн сервісах і ефективно застосовується в світовій практиці е-урядування. Для прикладу, в Естонії - країні, де найбільш активно використовують сервіси ID-картки - діє близько 400 додатків з послугами для користувачів. Серед них - медицина, бізнес, соціальна сфера, проїзд у транспорті, оформлення різного роду документів, і навіть електронне голосування під час виборів.

Директор Поліграфічного комбінату «Україна» Максим Степанов впевнений, що новий паспорт громадянина України у формі ID-картки не поступатиметься якістю та надійністю захисту даних європейським ідентифікаційним документам. «Особливості обраного безконтактного чипу для нового паспорту полягають в тому, що окрім функцій інтегрованого захисту та цифрової безпеки, чипи «Інфінеон» серії SLE78 міститимуть флеш-пам’ять, яка дозволятиме уповноваженим органам вносити додаткову змінну інформацію (наприклад, щодо електронного цифрового підпису) навіть після видачі документа. Завдяки такій гнучкій технології, існує можливість додавати сервіси та послуги, визначені законодавством, протягом всього періоду експлуатації паспорта громадянина України нового зразка», - заявив Максим Степанов.

Для довідки: Продукція та технічні рішення компанії «Інфінеон Технолоджіс» застосовуються в 117 реалізованих урядових проектах у 57 країнах, що складає близько 70% проектів ідентифікаційних документів у всьому світі. Наприклад, розроблений компанією чіп нового покоління серії SLE78, що буде використовуватись в новому українському паспорті, застосовується також у е-паспортах та національних ідентифікаційних картках США, Німеччини, Туреччини, Японії, Малайзії та багатьох інших країн.