Досвід Естонії буде використаний в системі виготовлення та персоналізації ID-картки громадянина України

10 липня 2015 року з Естонії повернулася делегація фахівців Поліграфкомбінату «Україна». Метою візиту було ознайомлення з системою оформлення та видачі біометричних документів, досвідом запровадження сервісів ID-картки,а також механізмів функціонування електронного уряду Естонії.

Під час візиту учасники делегації провели переговори з керівництвом Департаменту поліції та прикордонної варти, а також Департаменту інформаційних технологій Естонії. Останні поділилися з українськими спеціалістами особливостями впровадження ID-карток громадянина Естонії: як розвивалася інфраструктура, яку інформацію розміщують на чипі, принципи дії е-уряду, які сервіси отримує громадянин, як захищається персональна інформація та розмежовується право на доступ до баз даних.

Отримана інформація значно полегшить роботу над проектом в Україні. Проте, за словами керівника відділу внутрішніх та зовнішніх зв’язків поліграфкомбінату «Україна» Сергія Ферлія, передумовою для впровадження інституту паспорта у формі ID-картки має стати низка необхідних кроків, тому законодавча та виконавча гілки влади повинні виробити спільний алгоритм дій.

«Естонія – одна з перших європейських країн, що ефективно використовує комунікацію з громадянами за допомогою е-урядування та функціоналу ID-карток, тому не дивно, що Україна прагне запозичити успішний досвід. Утім, наприклад, у нас немає законодавчої бази щодо використання цифрового підпису громадянина в системі ID-документів. Також нам потрібно створити реєстр громадян та перевести в цифровий вигляд усю персональну та державну інформацію. Як наслідок - визначитися, як забезпечуватиметься захист цієї інформації на електронному порталі…», - аналізує результати поїздки Сергій Ферлій.

По результатах візиту командою поліграфкомбінату «Україна», що працює над втіленням у життя проекту ID-карток, фахово проаналізована отримана інформація і буде використана під час виготовлення та персоналізації нових українських паспортів.