Офіційна заява щодо виготовлення бланків свідоцтв про реєстрацію ТЗ та посвідчень водія

У зв’язку із заявою Департаменту ДАІ МВС України щодо дефіциту бланків свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та національних посвідчень водія, державне підприємство "Поліграфічний комбінат "Україна" з виготовлення цінних паперів" інформує, що не впливає на ситуацію з дефіциту вищезазначених документів і не має можливості на неї вплинути. Також нам не зрозуміло, кому вигідне створення в країні штучного дефіциту даних документів.

Поліграфкомбінат "Україна" розпочав виготовлення бланків національного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з травня 2014 року за ціною 114,00 грн. (курс НБУ 11,76 грн/дол.) з ПДВ, що у 2,5 рази дешевше, ніж постачав Консорціум ЄДАПС.

16.03.2015 Поліграфкомбінатом "Україна" направлено на адресу Міністерства внутрішніх справ України підписаний договір на поставку зазначених бланків за ціною 213,00 грн. (курс НБУ 23,45 грн/дол.) з ПДВ. Підвищення вартості обумовлено об’єктивними економічними факторами. Для виготовлення бланків документів використовуються імпортні матеріали, в зв’язку із відсутністю їх виробництва в Україні. За період з травня 2014 по даний час відбулась різка девальвація валюти (99,3%), а крім того, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.02.2015 №119-р було введено імпортний збір у розмірі 5% вартості матеріалів, що по незалежним від виробника причинам вплинуло на вартість бланків документів.

На цей час Міністерство внутрішніх справ України зволікає з підписанням договору, в той же час, Поліграфкомбінат "Україна" здатний забезпечити необхідну кількість бланків документів в найкоротший термін після підписання договору.